Zakład Aktywności Zawodowej
Zakład Usług Pralniczych

Pierzemy, maglujemy i prasujemy – wszystko dla Państwa wygody. Przyjmujemy bieliznę pościelową, obrusy, ręczniki, ścierki, koszule i inny asortyment, który może zostać wyprany w pralni wodnej.
Wszystko dla Państwa i Państwa domowników bądź firmy! Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Dezyderiusz Szwagrzak ZAZ Wodzisław Śl.

Pranie wodne z barierą higieniczną, maglowanie i prasowanie oraz pranie wodne systemem Lagoon-wet cleaning tu usługi z certyfikatem.

 

„Zakup prospołeczny” to certyfikat, który wyróżnia produkty i usługi podmiotów ekonomii społecznej, które dzięki swojej działalności gospodarczej rozwiązują problemy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, np. osób z niepełnosprawnościami, dając im pracę oraz podnosząc poczucie własnej wartości. – Pomysłodawcą certyfikacji i organizatorem całej akcji jest Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi. Opracowany i zarejestrowany znak promocyjny ma za zadanie ułatwić konsumentom rozpoznanie produktów i usług wykonanych przez podmioty ekonomii społecznej. Zakup prospołeczny stał się znakiem wysokiej jakości produktów i usług. Jednym z warunków przyznania certyfikatu jest wysoka jakość oferowanych usług oraz pełne zaangażowanie w integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną. Firmy starające się o uzyskanie znaku poddają się weryfikacji przeprowadzonej przez Kapitułę Certyfikującą – wyjaśnia Wojciech Raczkowski z wodzisławskiego starostwa.

Jako pierwszy w województwie śląskim certyfikat „Zakup prospołeczny” otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej – Zakład Usług Pralniczych w Wodzisławiu Śląskim.

dyrektor ZAZ-u Dezyderiusz Szwagrzak

 

19 czerwca dyrektor ZAZ-u Dezyderiusz Szwagrzak podpisał umowę licencyjną oraz odebrał certyfikat potwierdzający, że usługi świadczone przez zakład to „Zakup prospołeczny” podczas konferencji zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego (fot. SP Wodzisław Śl.).

 

dyrektor ZAZ-u Dezyderiusz Szwagrzak

 

– Wodzisławska pralnia obsługiwana przez osoby z niepełnosprawnościami jest pierwszym i jedynym podmiotem w województwie śląskim, który otrzymał certyfikat promocyjnego znaku jakości „Zakup prospołeczny” dla następujących usług: pranie wodne z barierą higieniczną, maglowanie i prasowanie oraz pranie wodne systemem Lagoon-wet cleaning – podkreśla Wojciech Raczkowski (fot. SP Wodzisław Śl.).

Dezyderiusz Szwagrzak ZAZ Wodzisław Śl.

Mamy klientów dużo. Trzy szpitale chcą u nas prać, a my nie możemy tego obrobić. Kładziemy nacisk na jakość. Klienci są bardzo zadowoleni – mówił dyrektor ZAZ-u Dezyderiusz Szwagrzak podczas Forum Niepełnosprawnych w Raciborzu.

Zakład Usług Pralniczych w Wodzisławiu Śl. powstał w grudniu 2008 r. Został założony przez Powiat Wodzisławski. Pierwotnie dla 15 osób, szybko okazało się, że potrzeby są dużo większe. Dziś pracuje ponad 30 osób niepełnosprawnych. Klientami zakładu są szpitale, ale także prywatne osoby. – Mamy klientów dużo. Trzy szpitale chcą u nas prać, a my nie możemy tego obrobić. Kładziemy nacisk na jakość. Klienci są bardzo zadowoleni – mówił dyrektor ZAZ-u Dezyderiusz Szwagrzak podczas Forum Niepełnosprawnych w Raciborzu.

 

 

Zakład Aktywności Zawodowej

Pierzemy, maglujemy i prasujemy – wszystko dla Państwa wygody.

Przyjmujemy bieliznę pościelową, obrusy, ręczniki, ścierki, koszule i inny asortyment, który może zostać wyprany w pralni wodnej.

Dane adresowe

 

Zakład Aktywności Zawodowej
Zakład Usług Pralniczych
ul. Wałowa 30,
44-300 Wodzisław Śląski
tel: 32 454 60 13

Godziny Otwarcia Pralni:
Poniedziałek - Piątek: 06:00 do 19:00

 

Kontakt

 

Dyrektor
Dezyderiusz Szwagrzak
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Łukasz Krzystała
e-maiła Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
numer tel. 608 320 901

Kierowca
Michał
tel. +48 535 254 520

Zbyszek
tel. +48 733 005 193