Ułatwienia dostępu

Działalność

Głównym celem naszej działalności jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych, którym ciężko jest odnaleźć się na otwartym rynku pracy. Brak motywacji, nieśmiałość, brak wiary w siebie i we własne możliwości powodują niską samoocenę oraz bierność zawodową. Celowo dobrana oraz systematycznie prowadzona praca może stanowić jedną ze skutecznych metod leczenia i rehabilitacji. .
Osoba niepełnosprawna uświadamia sobie w pracy swoją wartość, co pozwala jej po części zaakceptować swoją niepełnosprawność, a pośrednio także wpływać na kształtowanie swojej osobowości pracowniczej, niezbędnej do włączenia się i udziału w życiu zawodowym i społecznym. Nasi pracownicy zatrudnieni są na stanowiskach: pracz, prasowacz, maglarz, sprzątaczka. Wszystkie pomieszczenia w naszej pralni są przestronne i pozbawione barier architektonicznych, co ułatwia naszym niepełnosprawnym pracownikom swobodne poruszanie się w Zakładzie. Nasza pralnia posiada barierę higieniczną, a jej funkcjonalność została zatwierdzona przez PIP. Oprócz realnego zarobku oraz aktywizacji zawodowej, dzięki której osoby niepełnosprawne nabywają ważne w życiu umiejętności takie jak punktualność, systematyczność, odpowiedzialność, satysfakcja, poczucie własnej wartości, nasi pracownicy codziennie uczestniczą w rehabilitacji zdrowotnej. 

Zakład ma możliwość zaoferowania klientom dwóch rodzajów usług pralniczych, oferta jest podzielona na specjalistyczną pralnię wodną z barierą higieniczną i pralnie Lagoon typu wet-cleaning. Zakres działalności obejmuje pranie, maglowanie i prasowanie zarówno bielizny hotelowej – pościeli, ręczników, narzut na łóżka, zasłon, firan; jak i gastronomicznej – obrusów, serwet oraz innego asortymentu wg życzeń klienta (np. fartuchy, szlafroki, podkłady higieniczne, zasłonki prysznicowe, itp.), tkanin pochodzenia sanitarnego, dużych artykułów jak koce, kołdry, śpiwory, które trudno jest wyprać i wysuszyć w domu.

Nowoczesna pralnia typu wet-cleaning jest jedyną tego typu pralnią w naszym regionie. System wodnego czyszczenia garderoby to najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie czyszczenia odzieży. Wet-cleaning, gwarantuje 100% czystości i świeżości, w sposób całkowicie ekologiczny, czyści i pozbawia ubrania wszelkiego zapachu. Dzięki delikatnym programom prania, z wykorzystaniem biodegradujących proszków i mydła oraz sprzętom do obróbki końcowej, technologia wet-cleaning umożliwia zachowanie zawsze idealnie świeżych i czystych ubrań. Profesjonalny sprzęt i używane metody w naszej pralni, są nieosiągalne w pralkach wykorzystywanych w gospodarstwach domowych.
Funkcja wet-cleaning idealnie nadaje się do odzieży lub elementów z wełny, wiskozy, odzieży sportowej i ubrań przeciwdeszczowych z systemami membranowymi, pościeli (kołdry i pościeli wełnianej), pościeli puchowej, zasłon, flag, strojów wieczorowych, sukni ślubnych, garniturów czy garsonek.

REHABILITACJA ZDROWOTNA I SPOŁECZNA

Rehabilitacja zdrowotna prowadzona jest w naszym Zakładzie codziennie. Zajęcia dzięki którym nasi pracownicy mogą zregenerować siły, odprężyć się, rozładować emocje i odpocząć, organizowane są w sali rehabilitacyjnej lub w terenie. Rehabilitacja na świeżym powietrzu polega głównie na spacerach i grach zespołowych. Zajęcia w sali rehabilitacyjnej opierają się przede wszystkim na ćwiczeniach z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, w formie fizykoterapii, na stanowisku wyposażonym w aparat do elektroterapii, terapii ultradźwiękowej, laseroterapii oraz magnetoterapii. Podczas kinezyterapii osoby niepełnosprawne wykonują ćwiczenia gimnastyczne na różnego rodzaju urządzeniach takich jak, atlas, bieżnia, drabinki i innych przydatnych do ćwiczeń ruchowych.

Osoby niepełnosprawne mogą również korzystać z zajęć relaksacji. Mają one na celu właściwe stymulowanie rozwoju organizmu, rozwój sprawności psychofizycznej, kształtowanie korzystnych nawyków ruchowych, oraz kompensację odchyleń i braków rozwojowych. Rehabilitacja obejmuje, także różnego rodzaju zajęcia z zakresu treningu umiejętności interpersonalnych oraz koncentracji uwagi. Ponadto nasz Zakład umożliwia pracownikom udział w życiu społeczno - kulturalnym, poprzez organizowanie różnego rodzaju wyjść, wycieczek, oraz eventów i spotkań integracyjnych. Organizujemy również szkolenia dla pracowników, co istotnie wpływa na poprawę kontaktów z innymi, otwarcie się na siebie i na drugiego człowieka jak również dostarcza wiedzy i praktycznych umiejętności w radzeniu sobie w pracy oraz w problemach codzienności.